19 січ. 2017 р.

СЛУХАЄМО ЖИВУ АНГЛІЙСЬКУ (PODCASTS)


Навчальні подкасти – це щось середнє між онлайн-підручником та радіопередачею на замовлення. Цікава інформація, неформальний підхід та зручний формат допоможуть у вивченні англійської у кожну вільну хвилину.

ЯК ПРАЦЮВАТИ З ПОДКАСТАМИ?

Активне аудіювання.

Якщо ви хочете не просто прослухати інформацію, а навчитися швидко схоплювати, про що йдеться, та вивчити нові фрази, доведеться трохи попрацювати. В буквальному сенсі трохи: скажімо, для роботи над «шестихвилинками» від Бі-Бі-Сі знадобиться не більше ніж півгодини.

По-перше, намагайтеся зрозуміти максимум інформації з подкасту або хоча б вловити його основну думку. По-друге, знайдіть текст запису, прочитайте його та виділіть всі незнайомі слова. Розберіться з ними за допомогою словника або інших онлайн-ресурсів, яким довіряєте. Увімкніть аудіо і спробуйте вловити на слух уже знайомий вам текст. А тепер перекажіть почуте, імітуючи акцент, вимову та інтонацію диктора. Ще можна виписати нові граматичні конструкції та скласти з ними власні речення.
Інший варіант – обрати подкаст, до якого вже готовий стовідсотково правильний текст і роздрукувати його в кількох екземплярах. Відразу гляньте в словник і підпишіть значення нових слів. Ті, які викликають сумнів, але здаються знайомими, підкресліть або виділіть кольором. В перший день увімкніть запис і починайте відслідковувати почуте по тексту. Зробіть це кілька разів. Перевірте в словнику, чи правильно ви зрозуміли з контексту значення підкреслених слів. Підпишіть їх. Наступного дня візьміть чистий текст і виконайте те саме завдання. Якщо вчора ви були чесні з собою, невідомих слів стане менше. Працюйте над подкастом кілька днів, доки не відчуєте, що розумієте його без проблем, а кількість незнайомих лексем наближається до нуля.

Пасивне слухання.

 Подкасти можна увімкнути онлайн, коли займаєтеся домашніми справами, або завантажити в смартфон перед прогулянкою чи довгим переїздом. Навіть якщо ви не концентруватиметеся на матеріалі, а він просто йтиме фоном, мозок все одно оброблятиме інформацію. Але набагато ефективніше ставити на повтор подкасти, які ви опрацювали раніше. В будь якому разі, старий чи новий запис варто пасивно прослухати хоча б тричі. Головне, щоб він відповідав вашому рівню. Пам’ятайте, що володіння мовою – це навичка, і щоб здобути її, потрібні повторення.



Подкасти ESL тривалістю 10-30 хвилин підійдуть слухачам з середнім рівнем англійської. Вони побудовані у формі діалогів та супроводжуються текстовим варіантом розмови. Тут хороша лексика, але темп мовлення на початку запису спеціально вповільнений. Якщо для вас це занадто, пропускайте початок з розбором окремих слів і перемотуйте на той самий діалог в людському темпі. І за тегами обирайте подкасти на цікаву вам тему: бізнес, здоров’я та медицина, їжа, повсякденне життя, подорожі.


Записи розраховані на рівні Elementary та Pre-Intermediate і займуть від 10 до 15 хвилин. Розмови молодих людей з цих подкастів – джерело корисних фраз для повсякденного спілкування. Теми варіюються від Шекспіра та справжньої дружби до обговорення телешоу та результатів міжнародних іспитів. Проста лексика поєднується зі швидким темпом мовлення, а до кожного аудіозапису додаються транскрипти та спеціальні завдання.


Професійний викладач з багаторічним досвідом Люк працює в жанрі «стендап-подкасту»: його записи відрізняє оригінальний педагогічний підхід та щедра порція гумору. Власне, комедіант – друге покликання Люка, і на сайті, крім подкастів, можна знайти роклад його виступів. Але повернемося до теми: разом з викладачем-артистом вивчати мову можна на прикладі лексики з серіалу «Доктор Хто», феномену «Назад у майбутнє» або жартів британських стендап-коміків – з поясненням.


На сайті представлений величезний масив радіопрограм та навчальних матеріалів – від радіосеріалів до уроків граматики. Записи тривають від 5 хвилин до години і розраховані як мінімум на середній рівень англійської. Зазвичай записи доступні протягом місяця. Якщо не встигнете прослухати чи завантажити нове, принаймні можна звернутися до архіву. Серед актуальних радимо 6-хвилинні передачі про граматику і лексику, а також випуски Learning English Drama з начитками класичних англійських творів: вони ідеально підходять для вивчення канонічної вимови.


Intermediate, Upper Intermediate та Advanced – на betteratenglish.com можна знайти подкасти для різних рівнів. Об’єднує їх те, що всі вони адресовані охочим спілкуватися розмовною англійською, розуміти сленг та ідіоми. До кожного аудіозапису додається скрипт та матеріали з поясненнями слів. Автор подкастів Лорі відповідально підходить до роботи. Наприклад, вона експромтом записала одну з бесід з матір’ю, яка була не в курсі того, що відбувається, але пізніше була не проти публікації. В результаті слухачі отримали справжню живу розмову.

ЧУДОВІ САЙТИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ГРАМАТИКИ

Щоб бездоганно володіти іноземною мовою, знати граматику треба обов'язково, адже це будова мови, і якщо правильно підійти до її вивчення, то вона тільки полегшить і пришвидшить процес навчання. 




Це не просто сайт, а незамінний помічник для всіх, хто пише англійською. Додаток Grammarly автоматично виправляє граматичні і лексичні помилки у текстах, значно полегшуючи роботу і заодно є корисним джерелом нових знань.


Дуже зручний сайт, де можна легко і швидко знайти те, що потрібно. Весь матеріал чітко структуровано, для закріплення доступно багато практичних завдань.


Чудовий сайт для вивчення англійської мови загалом і граматики зокрема. Матеріал подається чітко і зрозуміло, доступні тести для закріплення знань. Якщо вам щось не ясно, можна залишити коментар, і ви обов’язково отримаєте відповідь з поясненням від самого адміністратора. Один з найякісніших онлайн-ресурсів.

4. engVid

Величезна база відеоуроків від носіїв мови на різноманітні теми, зокрема граматичні. Матеріали для зручності поділено за рівнями, а харизматичні викладачі допоможуть розібратися з багатьма особливостями англійської граматики.


Український ресурс, де крім матеріалів для збагачення словникового запасу ви знайдете розбір важливих граматичних тем із завданнями на перевірку. Пояснення подано українською з перекладом всіх прикладів, навіть тих, що в завданнях.


Український сайт, з якого можна почати вивчення англійської граматики і закласти основну базу. Пояснення подано українською з перекладом прикладів і тестом.


Це авторський блог, де окрім інших мовних аспектів часто розглядається й граматика. Дійсно дуже хороший допоміжний ресурс, і не тільки для вивчення граматики, а й англійської загалом.


Це, безумовно, найяскравіший граматичний ресурс, адже весь матеріал подається в інфографіках. Звичайно, ним не можна обмежуватися, адже тут граматичні теми не розглядаються цілісно, але це прекрасний додатковий матеріал, який зробить навчання цікавішим.

Розбиратися з граматикою буває важко і нудно, але пам’ятайте, що це великий крок до опанування англійської, тож нехтувати теорією не варто.

3 січ. 2017 р.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ПОТРІБНО, ЩОБ ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ З НУЛЯ?

Якщо ви вже намагалися вивчати іноземну мову, то знаєте, що рівень володіння мовою оцінюється за допомогою спеціальних систем. Рівні А1-А2 – базовий (Basic Speaker), B1-B2 – cамостійний (Іndependent Speaker), C1-C2 – досвідчений (Proficient Speaker, зазвичай, Native Speaker).
Експерти кажуть, щоб порозумітися з англомовним середовищем у повсякденному житті, достатньо мати словниковий запас розміром 1500-2000 слів. Цікаво, що близько 90% англійських текстів використовують не більше 1000 різних слів.

Отже, для того, аби вільно жити в англомовній країні і могти впевнено вести розмову, варто оволодіти англійською хоча би до рівня В1. Експерти британських мовних шкіл вважають, що його можна досягти за 360 годин занять. Тобто по 120 годин на кожен із трьох рівнів (А1, А2, В1). Як розподілити ці години, звісно ж, вирішувати вам. Теоретично, можете вкластись у три місяці, якщо будете приділяти вивченню мови по чотири години на день. Якщо ж такий графік видається вам надто навантаженим, зменшіть час занять, але, відповідно, термін навчання подовжиться.
 Головна порада – нехай заняття будуть регулярними. Саме це, а не їхня тривалість, забезпечить ефективне навчання.
Однак сильна мотивація допомагає людині оволодіти мовою ще швидше. Фахівці кажуть, що важливим фактором також є володіння іншими мовами. Будь-яку наступну мову вчити легше і швидше, якщо ви вже знаєте дві-три. Като Ломб – професійна перекладачка з Угорщини, яка опанувала понад 16 мов, більшість із яких самостійно, до речі, називає ключ до швидкого вивчення мови – обов’язкові заняття щодня. Навіть, якщо немає по чотири години часу вдень, приділяйте англійській хоча би 10 хвилин кожного дня.